Galerie

F-M Patriot

Staré Frýdecko a Místecko

Galerie fotoateliérů.


     •S postupným rozvojem fotografování vznikaly stále nové ateliéry ve městě i v okolí. Mnohé jejich fotografie se naštěstí zachovaly, a tak se mi podařilo sesbírat množství těchto památek. V následující galerii se chci s vámi podělit o jejich krásu. Jelikož jsou zadní strany často opravdu zajímavější než vlastní fotografie, tak jsem je na kolážích zvýraznil. Fotografie jsou tam na doplnění.

     •Přestože se jedná většinou o portréty neznámých lidí, můžeme se z nich dozvědět mnoho například o dobové módě a vkusu.

     •V průběhu let provozovalo svoji živnost ve Frýdku, Místku a okolí několik desítek fotografů. Pokusil jsem se o nich zjistit nějaké podrobnosti, které uvádím u každého ateliéru. Jelikož zřejmě tato problematika nebyla zatím zpracovaná v nějaké souhrné publikaci, není informací příliš mnoho.

     • K jednotlivým ateliérům se dostanete kliknutím na logo v záhlaví stránky. Menší ateliéry jsou k vidění zde.

     •Omlouvám se, galerie zatím není dokončena, takže všechny odkazy nemusí reagovat.

UPOZORNĚNÍ :

Obsah těchto webových stránek je chráněn autorským právem.


Veškerý obrazový materiál na www.fmpatriot.eu je opatřen ochranným vodoznakem. Kopírování, rozšiřování, poskytování třetím osobám nebo jiné zužitkování obsahu bez souhlasu autora je zakázáno.


Porušením autorských práv a neoprávněným užitím obsahu těchto webových stránek se vystavujete nebezpečí občanskoprávního nebo trestního řízení.