Košťál

F-M Patriot

Staré Frýdecko a Místecko

     • Fotograf Josef Košťál (Kostial, Koštial) pocházel z Václavovic a kromě ateliérových snímků fotil i exteriéry. Známé jsou jeho fotografie a pohlednice z Václavovic, Šenova, Datyň, Sedlišť, Bruzovic. Fotografovat začal někdy koncem 19. století. Některé svoje fotografie datoval, což je pro poznání jeho práce velmi přínosné.

     • Jeho rodiče postavili a provozovali ve Václavovicích hostinec "Čepaník". Tam měl později Josef Košťál i svůj ateliér. Fotografování se vyučil u významného těšínského fotografa Heinricha Jandaurka.

     •  V časopise Těšínsko byla o Josefu Košťálovi uveřejněna velmi podrobná práce od Milana Pastrňáka, kterou doporučuji k přečtení.

Josef Kostial

Na deskách nesměl chybět umělecky vyvedený monogram v erbu. Označení Venclovice vycházelo z německého označení obce: Wenzlovitz. Deska od firmy B. Wachtl, Wien datovaná 1909.
Deska firmy B. Wachtl, Wien datovaná 1914. V záhlaví vyobrazení medaile Ústřední hospodářské společnosti v Opavě.
Deska s dekorativně seříznutým okrajem. Německý nápis s dvojjazyčným označením obce od neznámého tiskaře.
Deska neznámé tiskárny s nádherným motivem A. Muchy označená pouze česky.

UPOZORNĚNÍ :

Obsah těchto webových stránek je chráněn autorským právem.


Veškerý obrazový materiál na www.fmpatriot.eu je opatřen ochranným vodoznakem. Kopírování, rozšiřování, poskytování třetím osobám nebo jiné zužitkování obsahu bez souhlasu autora je zakázáno.


Porušením autorských práv a neoprávněným užitím obsahu těchto webových stránek se vystavujete nebezpečí občanskoprávního nebo trestního řízení.