Fotokronika Nižních Lhot

F-M Patriot

Staré Frýdecko a Místecko

Fotokronika Nižních Lhot


•Podařilo se mi získat do sbírky větší množství fotografií a negativů z pozůstalosti po neznámém amatérském fotografovi. Jedná se o snímky převážně z Nižních Lhot a okolí (Skalice, Dobrá, Nošovice), ale i z Frýdku-Místku. Fotograf během svého života vytvořil kromě klasických rodinných obrázků poměrně rozsáhlý soubor fotografií z různých akcí v obci. Rozhodl jsem se znich vytvořit jakousi fotokroniku, mimo jiné i proto, že Nižní Lhoty mají velmi málo starých pohlednic.


•Podívejte se, jak bohatým životem žila tato malá obec v podhůří Beskyd.

Podle mého odhadu zachycují snímky dobu krátce před druhou světovou válkou, až zhruba po šedesátá léta minulého století. Menší množství negativů mělo sice popis, o jakou akci se jedná, bohužel ale nebyly datovány a fotografie nebyly popsané vůbec.


•Z několika tisíc záběrů jsem se snažil vybrat ty nejlepší snímky. Přesto nejsou vždy v perfektní kvalitě, ale jejich sdělení je dle mého obrovské. Bylo by krásné, kdyby se ještě našli pamětníci, kteří některé události nebo osoby podrobněji přiblíží ostatním. Nechejte prosím odkaz v Návštěvní knize.

UPOZORNĚNÍ :

Obsah těchto webových stránek je chráněn autorským právem.


Veškerý obrazový materiál na www.fmpatriot.eu je opatřen ochranným vodoznakem. Kopírování, rozšiřování, poskytování třetím osobám nebo jiné zužitkování obsahu bez souhlasu autora je zakázáno.


Porušením autorských práv a neoprávněným užitím obsahu těchto webových stránek se vystavujete nebezpečí občanskoprávního nebo trestního řízení.